RODINNÉ FOCENÍ

Společně vyfotíme rodinné fotky plné úsměvů. Přátelský přístup a uvolněná atmosféra. Nebojte se strojených póz a nudy.

Foto v exteriéru je mnohem příjemnější, bezprostřednější forma focení. Děti tuto formu focení berou jako hru, při níž může vzniknout opravdu spoustu okouzlujících záběrů. 

Nejlépe se venku fotí na jaře a v létě, kdy je venku teplo, svítí sluníčko a je dlouho světlo. Ale i podzim je vhodná doba pro focení v exteriéru. Je kouzelně barevný a fotogenický - barvy podzimu a padající listí. Pokud Vám nevadí kulichy, tak i focení v zimě ve sněhu může být legrace. 

Rodinné focení je často velkou výzvou. A to nejen pro fotografa, ale především i pro rodiče a nejčastěji maminky, které před sebou mají nelehký úkol vybrat všem členům rodiny vhodné oblečení, ideálně ve více variantách, protože co kdyby náhodou. Výběr oblečení má velký vliv na to, jak budou působit výsledné fotografie. Pokud se v barvách a barevných kombinacích příliš neorientujete, zkuste se řídit známým úslovím, že v jednoduchosti je krása. Volte oblečení bez výrazných vzorů, obrázků a nápisů. Čisté a vyžehlené. Tatínkům i synkům trička s límečkem, košile či svetříky a vestičky. Naopak malým slečnám jednoznačně sluší sukýnky a šatičky. Ty mimochodem velmi sluší i maminkám 🙂. Jak v ateliéru, tak v exteriéru máte možnost zapůjčit si šaty různých střihů a barev, sukně, doplňky, umělé květiny. Nebo třeba i botky v několika barvách.

Obecně doporučuji přibalit alespoň 2 varianty oblečení pro každého člena rodiny. Buď pro oživení fotek nebo pro "strýčka příhodu". Můžete se omylem polít atp. Více variant však nedoporučuji, abychom nestrávili více času převlékáním, než-li focením.

Pokud děti potřebují vice času a prostoru na rozkoukaní, nebo se v cizím prostředí necítí dobře, doporučuji spise focení venku. Jistě ale zvládneme i focení v ateliéru, pokud budete chtít spíše tam. Objednávám tak, aby byl dostatek času na rozkoukání dětí. Důležité pro mě je, aby jste vy i vaše byli uvolnění a cítili se při něm dobře...

Není třeba děti předem více připravovat, často jsou z toho potom nervózní. Nemusíte trénovat strojené sýýýr... Budete určitě souhlasit, že na dětech je stejně nejhezčí jejich spontánnost, stejně tak, jako když se rozesmějí přirozeně. A já se během focení snažím udělat maximum, aby to tak bylo 😊.

Na samotném focení se snažím aby byla uvolněná atmosféra a Vy jste si i samotné focení užili a měli na ty chvíle dobré vzpomínky.  

                            

                              TĚHOTENSKÉ FOCENÍ 

Uchovejte si vzpomínku na těhotenství...Těhotenství je krásné období v životě ženy a fotky bříška jsou milou vzpomínkou na toto důležité období.

TĚHOTENSKÉ FOCENÍ VE FOTOATELIÉRU A V PŘÍRODĚ. 

Každým dnem se blíží příchod nového člena rodiny. Určitě by toto období nemělo chybět v žádném rodinném albu a to ať už čekáte první miminko, nebo dalšího potomka.

Těhotenské focení je krásný způsob zachycení posledních okamžiků před tím, než rodiče přivítají své dítě na svět. Těhotenské focení může být různého stylu. Většinou se jedná o focení portrétního, párového a mnohdy i rodinného rázu. Focení nemusí být vždy jen o nastávající mamince a jejím bříšku, i když to je samozřejmě hlavní téma. Někdy může být focení decentní a jemné, ale také mohou být sexy, protože některé ženy se tak v těhotenství cítí a i skvěle vypadají. Focení rostoucího bříška je ideální pro vytvoření vzpomínek na tento výjimečný stav. Udělejte si tedy na památku těhotenské fotky. Po čase za ně budete vděčni a rádi si zavzpomínáte na chvíle, kdy nastávající maminka ještě s miminkem tvořili jednu bytost.

Pro krásné fotky bříška je důležité se dobře připravit. Nejde jen o správné načasování. Ale také o volbu oblečení a místa, zahrnout tak do focení vše, co se hodí k vašemu vlastnímu stylu. 

Každá žena a každé těhotenství je ale jiné, ideální je proto nechat se vyfotit, když už máte bříško krásně kulaté, ale cítíte se energicky. V posledních týdnech bývají totiž nastávající maminky už docela unavené a hodinové fotografování by je unavilo ještě víc. Je tedy jen na Vás, kdy se za námi do ateliéru budete chtít zastavit. 

Ideální období pro fotografování bříška je mezi 33. - 36. týdnem těhotenství. Focení probíhá dle vašeho výběru buď v ateliéru, nebo na dohodnutém místě v exteriéru (většinou les, louka, řeka atp.). Možná je také kombinace focení ateliér+exteriér +500,-Kč.

Jak v ateliéru, tak v exteriéru máte možnost zapůjčit si těhotenské šaty různých střihů a barev, sukně, doplňky, umělé květiny. Nebo třeba i malé botky v několika barvách. Šaty mám i průhledné, proto si vezměte bílé, tělové i černé spodní prádlo. Pokud se chcete fotit i s partnerem, taky se slaďte. Totéž platí v případě, že na focení vezmete i děti. Ráda vám poradím i s výběrem vašeho vlastního oblečení. Délka focení se pohybuje okolo 1 hodiny.

Možnost domluvení vizáže i s úpravou vlasů. S sebou si vemte dobrou náladu.🙂

Vybírat můžete z několika balíčků s tím, že větší je vždy o něco výhodnější.

Můžeme fotit v ateliéru, kde je více soukromí a fotí se buď u plátna nebo v lifestyle koutku. Lze také fotit venku v přírodě, která nabízí spoustu možností, rozmanitost a barevnost... 

Pokud se Vám moje práce líbí a chtěli by jste s miminkem dorazit k někomu koho už znáte, v nabídce je také varianta "TĚHOTENSKÉ+NEWBORN" , kde je nejen výhodnější cena na focení, ale také spolu můžeme nafotit fotky s bříškem a následně stejné s již narozeným miminkem. Obě fotky potom spojím v koláž.

NEWBORN

Fotografie novorozeného miminka jsou opravdu jedinečnou památkou na celý život.

Narození miminka totiž patří mezi nejdůležitější a nejsilnější okamžiky v našem životě. Moment, který navždy změní naše životy. 

KDY NA FOCENÍ NOVOROZENÝCH MIMINEK?

Na toto fotografování je vhodné se objednat dostatečně dopředu, nejlépe již v období těhotenství. Jde o tzv. předrezervaci termínu, kdy si poznačím do diáře Váš termín porodu s telefonním číslem. Díky tomu budu předběžně počítat s místečkem a termínem pro focení Vašeho miminka.

Přesný termín fotografování si domlouváme až po narození miminka. Pokud máte předrezervaci nemusíte mít obavy, již s Vámi počítám, jen je třeba dát mi vědět, že Vaše děťátko již vykouklo na svět, nejlépe hned z porodnice, druhý třetí den, jakmile se zotavíte z porodu, stačí krátká sms zpráva a já se Vám následně ozvu s možnými termíny. Pokud to řešíte na poslední chvíli, zkuste mi napsat mail nebo zavolejte a já mrknu jestli pro Vás najdu termín co nejdříve.

Pro focení novorozených miminek platí jednoduché pravidlo: čím dříve přijdete, tím lépe. Proto je i můj klasický balíček focení novorozených miminek omezený jen do 15 dnů - v tomto období jsou většinou miminka spící a lépe polohovatelná. Pokud situace není příznivá skrze zdraví děťátka či Vaší rekonvalescence po porodu, je možné se domluvit na focení o pár dní později max.však do 3týdnů stáří děťátka.

Focení novorozenců je časově náročnější, zpravidla 2-3 hodiny (z čehož největší čas zabere kojení, uspávání, utišování). Všechny důležité věci (wrapy, košíky, oblečky atp.) si s sebou přivezu. Stačí abyste si nachystali například bílá trička na společné fotky. Newborn focení je ideálně naplánovat na 9-10 hodinu.

Miminko před odjezdem z domu, prosím, nekrmte, ideální je nakrmit ho jak přijdete ke mně na focení, zpravidla děti po kojení usínají a jsou klidnější. Miminko nijak zbytečně nevrstvěte oblečením, klidně ho dejte do sedačky pouze v pyžámku a zabalte dekami.

Miminka fotím ve svém fotoateliéru ve Strakonicích. Vzhledem k tomu, že miminka fotím v lehkých oblečcích či nahá, v ateliéru je vždy dost teplo, proto si pro sebe a partnera vezměte spíš lehčí oblečení, aby vám nebylo během focení horko. Přibalte sobě nebo tatínkovi černé triko s dlouhým rukávem ( pro případ, že by jste chtěli černobílé fotky ve stylu miminko a ruce ).

Pokud nejste příznivcem aranžovaného focení miminek v různých polohách, bedýnkách, kožešinkách, oblečcích, nebojte se mně to říct, miminko můžeme vyfotit naprosto přirozeně ve vaší náruči jen tak, jak je - nahé, bez jakýchkoliv čelenek, čepiček apod. formou lifestylového focení buď u vás doma a nebo přímo v atelieru. 

Novorozenecké fotografování u mě zahrnuje i fotografie s rodiči či celé rodiny společně a pokud má miminko i starší sourozence, vyfotíme také fotografie sourozenecké.
Někteří fotografové mají cenově rozdělené focení samotného miminka od focení miminka se sourozencem. U mě je tato cena jednotná, protože téměř vždy dorazíte na focení s novorozeňátkem všichni a jako máma naprosto chápu, že jsou fotografie celé rodiny s miminkem pro Vás stejně důležité jako fotografie miminka samotného.

V ceně novorozeneckého fotografování se odráží také vytápění ateliéru, spousta finančně náročných rekvizit, čelenek, čepiček a oblečků na fotografování, které je nutno doplňovat a obměňovat,
dále pak také délka focení, která je časově dvakrát tak delší než u ostatních druhů fotografování a v neposlední řadě pak také časově mnohem náročnější retuš pleti novorozeňátek. 

Informace o focení miminek zasílám emailem při rezervaci termínu. Objednáním se na focení klient akceptuje Obchodní podmínky a Ceník.


OBLEČKY NA FOCENÍ

Nádherné šatičky jsou k zapůjčení v ateliéru. Stále doplňuji nové rekvizity a oblečky pro naše nejmenší ❤️

Používám oblečky šité, pletené a háčkované na míru pro newborn focení. Mám toho spoustu)

FOCENÍ BATOLATFocení probíhá dle vašeho výběru buď v ateliéru, nebo na dohodnutém místě v exteriéru (většinou les, louka, řeka atp.). Pro rodinnou a dětskou fotografii však z vlastní zkušenosti doporučuji raději focení v exteriéru. Děti jsou ve venkovním prostředí spontánnější a fotografie tak přirozenější. Děti nemusejí být na jednom místě, ale mají větší možnost pohybu a volnosti. Délka focení se pohybuje okolo 1 hodiny. PROFI FOCENÍ ZVÍŘECÍHO MAZLÍČKA FOCENÍ PROBÍHÁ V PŘÍRODĚ

 Zvířecí mazlíčci jsou členy rodiny. Uchovejte si své vzpomínky na fotografií nebo je darujte jako dárek.


LIFESTYLE

Lifestyle rodinné, NEWBORN, nebo párové fotky jsou směsí uvolněných a hravých okamžiků s přirozeným pózováním.  

POHÁDKOVÁ FOCENÍ

Vyberte si vaši srdcovou záležitost

Každý z nás má své sny, své tajné touhy. Některá z vás se vidí jako romantická princezna, čekající na svého prince na bílém koni, některá jako bojovnice s lukem a šípy, která skolí každého nepřítele. Zahrajte si s námi hru a vstupte do vaší vlastní fantazie. Jsme tu od toho, abychom vám splnili vaše tajné sny.
Ceny na vyžádání! Pokud chcete vyfotit s vaším vlastním zvířátkem (psem, kočkou, králíkem apod.), neváhejte se na mě také obrátit.

SVATBA

Užijte si svůj den v klidu a pohodě. O zachycení těchto momentů se postarám já. Svatební focení od 6 000,- Kč